TRASY

Bursztynowy Szlak Rowerowy

Wycieczki rowerowe staja się coraz popularniejsze. I nic dziwnego, ponieważ jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Na terenie całego kraju powstaje coraz więcej szlaków i ścieżek dla rowerzystów. Część jednej z takich tras – Bursztynowego Szlaku Rowerowego znajdziemy w Krynicy Morskiej i okolicznych miejscowościach. Planowane jest poprowadzenie szlaku przez cała długość Mierzei Wiślanej, który ciągnął by się od Mikoszewa aż do granicy z Rosją. Spora część odcinków tej trasy prowadzących z Krynicy Morskiej i okolicznych miejscowości już jest gotowych.

Trasy rowerowe z Krynicy Morskiej

W okolicach Krynicy Morskiej znajdziemy wiele szlaków i ścieżek pozwalających na rowerowe zwiedzanie. Po drodze możemy podziwiać liczne walory przyrodnicze, nadmorską florę, faunę i malowniczy brzeg Bałtyku. Jest to również doskonały sposób aby odpocząć od miejskiego zgiełku i dotrzeć do mniej zaludnionych przez turystów plaż. Do najciekawszych tras rowerowych możemy zaliczyć:

  • Krynica Morska -Gdańsk – trasa liczy 77 km; zaliczana jest do łatwych, bez podjazdów. 
  • Krynica Morska – Piaski – około 16 km; wyprawę rozpoczynamy przy budynku Straży Granicznej w Krynicy Morskiej, a kończymy przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. 
  • Krynica Morska – Przebrno -ok. 1,5 km; krótka trasa prowadząca przez las, można dojechać do Pomnika Budowniczych Obozu Stutthof.
  • Krynica Morska – Przekop mierzei – ok. 9km, trasa prowadzi częściowo po ścieżkach asfaltowych oraz w dalszej części przez leśne, utwardzone drogi szutrowe, położone wzdłuż morza Bałtyckiego.

Kontakt

Krynica Morska 82-120,

ul. Gdańksa 134

CZYNNE 10-22

© 2021, www.emesstudio.pl All rights reserved

Call Now Button