Latarnia morska w Krynicy Morskiej ma wysokość 27 metrów, aby wejść na jej szczyt należy pokonać aż 100 krętych schodów. Warto jednak je pokonać, ponieważ widok, który roztacza się ze szczytu latarni wszystko rekompensuje.
Granica Polski z Rosją – 16 km od Krynicy Morskiej
Piaski to malutka, spokojna miejscowość, leżąca z dala od zatłoczonych centrów turystycznych.
Formalnie należy do Krynicy Morskiej. Wioska ta położona jest na najdalszym, polskim odcinku Mierzei Wiślanej, za nią rozciąga się już teren Federacji Rosyjskiej, a dokładnie Obwodu Kaliningradzkiego.
Równocześnie miejsce to jest także granicą Unii Europejskiej i NATO. Ten wąski pas lądu oblewany przez Morze Bałtyckie oraz wody Zalewu Wiślanego po II wojnie światowej został podzielony miedzy Polskę a ZSRR.
Przekop mierzei wiślaniej
Inwestycja obejmuje budowę portu osłonowego od strony Zatoki Gdańskiej, budowę kanału żeglugowego ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego,
Kanał żeglugowy ma mieć 1 km długości i 5 metrów głębokości.
Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma zakończyć się w 2022 r
Wielbłądzi Garb – najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej
Do grzbietu prowadzi ścieżka przyrodnicza, a na samym wzniesieniu powstała wieża widokowa wraz ze schodkami i balustradami,
które ułatwiają bezpieczne poruszanie. Z wieży rozpościera się widok zarówno na Morze Bałtyckie jak i Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską.
Cztery zainstalowane przez leśników tablice przedstawiają także ciekawostki przyrodnicze otoczenia wydm.